Podsumowanie Sierra Wireless innovation Summit 2019.

Podsumowanie Sierra Wireless innovation Summit 2019.

Kolejna edycja Sierra Wireless Innovation Summer za nami. Co nowego w świecie IoT?

Największym wydarzeniem ogłoszonym w trakcie trwających dwa dni warsztatów oraz sesji plenarnej była prezentacja platformy wspierającej obsługę protokołów chmurowych. Octave powstała dzięki współpracy Sierra Wireless z gigantem rynku usług cloud czyli Microsoft. Dzięki kompatybilności z AZURE oraz wewnętrznemu SIM od Sierry (AirVantage) użytkownik nie musi się już przejmować konfiguracją sterowników czy connectivity. Dzięki temu cały potencjał może poświęcić na budowanie i doskonalenie swojego rozwiązania biznesowego.

 

W trakcie spotkań z inżynierami Sierra podzieliła się również wynikami polowych testów porównawczych w których próbie poddane zostały kluczowe z punktu widzenia aplikacji IoT parametry takie jak: eDRX czy PSM. W porównaniu udział brały modemy: HL7800 oraz konkurencja zarówno z dalekiego wschodu jak również z Europy. Kluczowy z punktu widzenia użytkownika był fakt przeprowadzenia testów po za idealnymi warunkami laboratorium. Długo oczekiwana wersja HL7802 oferująca poza LTE Cat M/NB-IoT i GNSS także 2G trafi do ACTE w listopadzie.

 

W Roamapie na najbliższe lata oprócz takich ciekawostek jak modemy 5G – prezentowane już w tym roku w Barcelonie - w postaci kart M.2 znalazły się również moduły LTE cat. 20 czy opracowanie alternatywnej dla GPS technologii lokalizacji urządzeń. Location Over the LTE w modułach Sierra Wireless możliwe będzie już w 2020 roku wspieranej przez producenta chipu Sony Altair.

 

Wisienką na Sierrowym IoT torcie była prezentacja kolejnej już odsłony platformy open Source MangOH Yellow. Platforma oprócz dostępnych już poprzednio w MangOH RED:

WiFi/Bluetooth, akcelerometru, żyroskopu, czujnika temperatury, wilgotności, oświetlenia i wysokości,

wzbogacona została o:

Bluetooth 4.2/5 oraz Mesh, obsługę NFC, możliwość podłączenia wyświetlacza, czujnik zanieczyszczeń atmosferycznych, wbudowane diody sygnalizacyjne oraz buzzer, 15 PIN-owe złącze I/O karty SD, 2-kieunkowe złącze audio.

A to wszystko na płytce o wymiarach 42 x 65 mm !!!

Mango Yellow może być również zasilane z baterii co w połączeniu z certyfikacją daje nam gotowe do użycia rozwiązanie IoT. Wskazana została też możliwość dalszej miniaturyzacji projektu MangOH o roboczej nazwie MangOH purpule. Nie można też ominąć nowych modeli popularnych „Fastracków” czyli inteligentnych programowalnych modemów serii FX30. Komercyjnie dostępne są już w wersji LTE oraz LPWA( Cat-M/NB-IoT).

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Acte Sp. z o.o. 

 

 

 

Inne Aktualności: