Nowa linia biznesowa - ACTE Electric

Nowa linia biznesowa - ACTE Electric

To nowa linia w strategii ACTE utworzona w 2018 roku na potrzeby rozwoju marki Elpress.

W późniejszym czasie chcemy rozwinąć portfolio dostawców z produktami komplementarnymi do systemów zarabiania kabli oraz zaoferować pełne portfolio usług, które stworzą nową wartość na rynku.

W tym obszarze oferujemy szeroki  asortyment  szwedzkiej firmy Elpress, która należy do Lagercrantz Group AB i od 1959 roku jest wiodącym na świecie producentem rozwiązań systemowych do zaciskania kabli i przewodów w rozmiarach od 0,1 do 1200 mm2 oraz profesjonalnych narzędzi do cięcia i zaprasowywania złączek i końcówek kablowych.

Elpress jest również autorem opatentowanej techniki zaciskania DUAL System dla przewodów elastycznych dającej m.in. korzystniejsze parametry elektryczne oraz lepszą ochronę przed korozją i wibracjami. O wysokiej jakości produktów świadczą przyznane liczne certyfikaty potwierdzające spełnianie wymagań norm jak np. UL, DNV czy CSA.

System zaciskania Elpress został przetestowany wg międzynarodowych norm jak IEC61238:1, SEN245010, BS 4579:1 oraz VDE 0220:1.

Produkty stosowane są m.in. w branży kolejowej (transport szynowy), motoryzacyjnej (wiązki kablowe), dystrybucji energii (transformatory, rozdzielnice, panele sterownicze) i w przemyśle elektromaszynowym (np. producenci silników, napędów, obrabiarek, maszyn, itp.).

Inne Aktualności: