Konferencja „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”

Konferencja „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”

ACTE zaprezentowało swoje urzadzenia GSM-R i EN-50155 na corocznej konferencji „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”

W dniach 13-15 Marca w Wiśle odbyła się coroczna konferencja: „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”, której organizatorem była Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Wśród licznych dostawców i producentów sprzętu nie zabrakło również Acte Sp. z o.o. Na swoim stanowisku dumnie prezentowaliśmy rozwiązania modułów 2W i 8W GSM-R marki TrioRail oraz rozwiązania wykonane zgodnie z normą kolejową EN 50155 marki Amit.

 

Pośród prezentowanych rozwiązań marki TrioRail znalazła się min.:

- moduły o mocy 2W: TRM-5 

- moduły o mocy 8W: TRC-5RMe ze specjalnym filtrem transmisji kanału RF przeznaczone do montażu w szafie RACK; TRC-5AP2e również z wbudowanym filtrem RF w wersji embedded.

- terminale bazujące na modułach TRM-5 w dwóch wersjach transmisji: USB TRM-5T USB oraz szeregowej TRM-5T

 

Ponadto wystawiona została również platforma do pomiarów i analizy sieci GSM-R TTS (Trio Trace System) wraz z przenośnym terminalem w postaci telefonu umożliwiającego zbieranie informacji o sieci na wewnętrzną kartę pamięci TTS TM-S75a oraz rejestracje pozycji dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS. Wszystkie produkty TrioRail są produktami o zwiększonej odporności na częstotliwości sąsiednie.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również urządzenia do transmisji danych po sieciach bezprzewodowych marki Amit. Szczególną uwagę wzbudziły dwa routery zapewniające łączność bezprzewodowa po sieci WiFi wykonane zgodnie z normą EN-50155 oraz EN-50122-3-2. Szybka i bezpieczna transmisja danych w pociągach oraz pozostałych środkach komunikacji miejskiej możliwa jest dzięki takim urządzeniom jak prezentowane routery:

- VH87B – dual SIM LTE cat. 4

- VH87R – max 4 SIM, LTE cat. 6

 Konferencja jak zawsze zorganizowana została z niezwykłą dokładnością oraz precyzją. Jest to bardzo dogodne miejsce zapewniające komfortowy kontakt branży kolejowej i transportu miejskiego z biznesem. Oprócz ciekawych i wyczerpujących poruszane tematy prelekcji znalazło się tez miejsce na kuluarowe rozmowy oraz zgłębienie tematyki komunikacji bezprzewodowej, co ciekawe nie tylko w tematyce transportowej.

 

Acte Sp. z o.o. pragnie podziękować organizatorom oraz wszystkim zainteresowanym za ciekawe pytania i wyczerpujące rozmowy w trakcie konferencji.

 

Inne Aktualności: